poniedziałek, 26 maja 2014

Nr 2 na liście ulubionych odżywek drogeryjnych.

Ostatnio pisałam Wam o mojej ulubionej odżywce do włosów czyli o Nivea Long Repair, a dzisiaj chcę Wam opowiedzieć o kolejnej, czyli o  Garnier Ultra Doux z olejkiem avocado i masłem karite.


Co obiecuje producent:


Skład:


Moja opinia:

O tej odżywce słyszeli już pewnie wszyscy, ja natknęłam się na nią w filmiku Niessi25, o jej ulubionych odżywkach i przy pierwszej okazji nabyłam ją drogą kupna:). Odżywka ma bardzo podobne opakowanie do szamponu z tej samej serii, ja jednak używam samej odżywki. Ma ona dość gęstą konsystencję nie spływa i łatwo ją nałożyć na włosy. Jest w kolorze budyniu waniliowego. Zakrętka jest zamykana na klik, otwór do dozowania jest odpowiedniej wielkości. Butelka stoi na zakrętce, więc tym łatwiej jej używać szczególnie kiedy zbliżamy się do końca.Ultra Doux z olejem avocado i masłem karite ma też bardzo ładny, dość mocny zapach, który utrzymuje się na włosach przez jakiś czas po myciu.

Zwykle nakładam ją na włosy od uszu w dół, trzymam kilka chwil i spłukuje. Zdarza mi się też potrzymać odżywkę nawet godzinę, zawijam wtedy włosy w ręcznik. W jednym i drugim przypadku działanie jest bardzo zbliżone, chociaż chcę wierzyć, że kiedy zostawiam ją na dłużej włosy są bardziej odżywione. 

Odżywka jest przeznaczona do włosów suchych i zniszczonych, czyli dokładnie takich jak moje. Chociaż muszę przyznać, że po olejowaniu na serum stan moich włosów znacznie się poprawił. Po zastosowaniu Ultra Doux włosy stają się miękkie i błyszczące, łatwiej się rozczesują. Ze względu na piękny zapach już samo nakładanie odżywki na włosach jest bardzo relaksujące i odprężające. Moim zdaniem jest to świetna odżywka do codziennego użytku, szczególnie jeśli się spieszymy, ale również wtedy kiedy zależy nam na optycznej poprawie wyglądu włosów. Na dogłębną regenerację i odżywienie w przypadku takich odżywek nie ma co liczyć, od tego są maski. Jest ona bardzo podobna w działaniu do Nivea Long Repair , ale odżywka Nivea spisuje się na moich włosach lepiej i to ją kupię sobie znowu. Nie rezygnuję jednak z żółtej Ultra Doux i nie wykluczam ponownego zakupu.


Znacie żółtą odżywkę Ultra Doux z olejkiem avocado i masłem karite? Jaką odżywkę zawsze macie w swojej łazience?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...